Archiv rubriky: AKTUALITY

Právě se stalo, právě se chystá.

14. 4. 2018 – Galavečer Bitva o Bruntál

Do Bruntálu jsme byli pozváni panem Petrem Glovčíkem na galavečer. Za Mělník a náš oddíl boxoval Pepa Škop proti M. Zbořilovi z Ostravy. Dále s námi jel z oddílu SK boxing Mělník trenér Ruda Kraj a jeho syn Ruda Kraj ml., který boxoval proti D. Polákovi z Havířova a jako poslední za Mělník přijel bojovat Robin Polák z Pitbull Gym Kralupy nad Vltavou proti J. Bartošovi z Havířova.
Našemu Pepovi se tento zápas moc nepovedl, nemohl se dostat do svého tempa a vždy byl ve výměnách pomalejší a méně přesný než soupeř. Prohra na body byla na místě. Věříme, že tato prohra nastartuje našeho boxera ještě více do tréninku a hlavně k plnění taktických pokynů trenérů.
Rudolf Kral ml. prohrál se zkušenějším reprezentantem D. Polákem na body. Jediné vítězství si za Mělník připsal Robin Polák, který v přestřelce tvrdých výměn přebil J. Bartoše na body.
Ještě jednou moc děkujeme oddílu box Rivals Opava pod vedením Petra Glovčíka za pozvání a těšíme se na další společné zápasy. Dále chci poděkovat spřáteleným oddílům Rudy Kraje a Luboše Šudy za spolupráci.

Praha 12. 4. 2018 – Manažerská extraliga boxu

Poprvé se náš oddíl zúčastnil Manažerské ligy boxu – za SK BOX Mělník do svého prvního zápasu nastoupil David Korbelář.
Tato soutěž je pro sportovce, kteří se boxu věnují rekreačně a chtějí si vyzkoušet zápas. A musím přiznat, že mě úroveň zápasů a hlavně nasazení boxerů mile překvapilo. Hlavně to srdíčko a vůle vyhrát, to by jim mohl závidět kdejaký začínající sportovec a bojovník. Když vidím na tréninku mládež, která nedává do tréninku vše a snaží se jen, když se na ně trenér dívá, tak musím uznat, že taťkové od rodin mají u mě velký respekt – a to nejen David K., Roman Ch., Pavel Š., Aleš N., Václav R., Vojta K., Lukáš Š. a další.
David měl za soupeře ing. Petra Martina z oddílu boxing Poděbrady, který už měl za sebou v této soutěži tři zápasy. První kolo se náš boxer rozkoukával a soupeř byl o trochu lepší. Ve druhém kole se už David zbavil nervozity, zpřesnil direkty a přesně zasahoval soupeře a toto kolo jasně vyhrál.
Do třetího kola šel s odhodláním strhnout zápas na svoji stanu. Bohužel si nepohlídal prvních 20 vteřin, kdy byl soupeř hodně aktivní a po sérii úderů zakončené trefou na bradu byl počítán. V daném limitu na počítání nebyl David schopen boje a rozhodčí zápas správně ukončil. I když prohra hodně mrzí, David si dokázal, že se i přes různé překážky dokáže do zápasu dobře připravit.

Sportovec Mělníka 2017

Vyhlášení nejlepších sportovců města Mělníka za rok 2017
6. 2. 2018 | Masarykův kulturní dům

Slavnostní večer uvedlo vystoupení budeníků ZUŠ Mělník a po něm následovala ukázka boxu – oddíl SK BOX Mělník. Z něj byli za rok 2017 oceněni Honza Gazdík, Pepa Škop a trenérský tým.

Juniorská liga mládeže – Rakovník 27. 1. 2018

V Rakovníku 27. 1. 2018 proběhla juniorská liga mládeže a za náš oddíl nastoupil ke svému prvnímu zápasu Karel Škop ve váze do 70 kg v kadetech proti borci z Jičína M. Mráčkovi. Soupeř už měl za sebou tři zápasy a na Karlovi bylo vidět, že ho tréma z prvního zápasu dost pohltila. V každém kole byl soupeř lepší a zaslouženě vyhrál.
Po desetiměsíční zdravotní pauze se do prvního juniorského zápasu postavil Pepa Škop proti J. Foltovi z oddílu Champions Příbram. Zápas byl hodně bojovný, plný tvrdých výměn. Tento nominační zápas na MČR juniorů náš boxer zvládl výborně, v každém kole byl o něco lepší a vyhrál 3:0 nb.

Memoriál Julia Tormy 2017

MT Julia Tormy 9. – 11. 11. 2017
Mělnický reprezentant Jan Gazdík v dresu České republiky na mezinárodním turnaji Julia Tormy po volném losu v prvním kole v semifinále přeboxoval s přehledem Švýcara Christiana Pedrazziho na body 4:1. Ve finále se utkal s Maďarským reprezentantem Robertem Cservenkou (5 na MS), který přijel do Prahy skvěle připravený, český talent ale předvedl velký přehled, skvělou techniku, díky čemuž dokázal držet rozjetého protivníka na uzdě. Na triumf to ale nestačilo a prohra NB. Tímto zápasem se náš boxer rozloučil s juniorskou kategorií a od příštího roku už bude boxovat v kategorii elite. Budeme mít dost času na zlepšení techniky, rychlosti a tvrdosti úderu, aby Jan mohl opět pomýšlet na medaile jak na MČR , tak i v mezinárodním ringu. Hlavním cílem příštího roku je, aby Honza odmaturoval.

Galavečer bojových sportů Mělník 2017 pohledem Oldřicha Joury

Mělnický Masarykův kulturní dům hostil 4. 11. 2017 nejlepší boxery a thai boxery Mělníka i České republiky na třetím Galavečeru bojových sportů. Akci slavnostně zahájil v 19 hodin „patron“ tohoto boxerského svátku v Mělníku, starosta města MVDr. Ctirad Mikeš. Zvláště vyzdvihl význam této kulturně sportovní akce pro město Mělník a připoměl nejlepší světové boxery století Cassiuse Claye a Joea Fraziera z USA.
Součástí Galavečera byly od 18 hodin i předzápasy začínajících mělnických nadějí. Úderem devatenácté hodiny začala „show“ kterou Mělník zažil již 2x. Po již zmíněném slavnostním zahájení začaly boje s „velkým B“, které uváděl skvělý sportovní komentátor a šér trenérské rady boxu ČR Marek Šimák.
Jako první dvojici pozval do ringu borce – kadety, váha 60 kg. V rohu červeném Sergej Kryvoberets z Pražského rohovníku, trenér Míťa Soukup a v domácím modrém rohu Tomáš Doleček z SK Boxing Mělník v doprovodu trenéra Rudy Kraje. Utkání bojovné, vyrovnané, domácí Doleček dal do boje všechno, ale na boxera s ruskými kořeny byl o krůček zpět a to rozhodlo o těsné prohře.
Druhé utkání, boxerský duel kadetů, váha 80 kg, v červeném rohu Radek Mokrý, s trenérem Petrem Sušilem z oddílu Box Jablonec a za domácí Matouš Kušniarik z SK Boxing Neratovice, letošní vicemistr ČR, trenéři Franta Tomšů a Lukáš Janoušek. Kušniarik těžil z výškové převahy a bojovnosti, tu potvrdil jasným vítězstvím na body.
Očekávaná třetí dvojice, souboj otců – trenérů a v ringu jejich synové – kadeti, váha 66 kg, David Kubát z Kuro Gym Osek a za domácí v modrém rohu Ruda Kraj ml. z SK Boxing Mělník s trenérem Rudolfem Krajem st. Úderem gongu začal boj. Mladý Ruda začal levý a pravý pření hák, zvedák, soupeř Kubát vzdoroval. Ale Kraj mu nedal šanci. Přidal na důrazu a zasahoval a hnán diváky exceloval. O výsledku nebylo pochyb. Z vítězství se radoval i trenér Kraj a to je co říci. Chválu rozdává poskrovnu a dnes byl spokojen.
Další duel byl v K-1, váha 63 kg, plzeňský Radek Štádler proti domácímu Dominiku Najmanovi, Muay Thai Sokol Mělník, trenér David Vegricht. Náš Dominik po vyrovnaném prvním kole přidal na důrazu a kopech a ve druhém a třetím kole nedal soupeři šanci, útočil, zasahoval a trestal Štádlera a vítězství bylo nadšeně aplaudováno celým publikem.
V pátém utkání se představili opět boxeři, supertěžká váha nad 91 kg. Michal Zezulka z SK Hrušovany, 3. místo na mistrovství ČR a soupeř, letošní mistr ČR, Adam Kolařík z SK Boxing Hydrokov Třeboň, sekundoval mu zkušený trenér Miroslav Foral. Zápas nepostrádá bojovnost, nebojácnost a zničující tvrdost úderu. Soupeři se nešetřili, připomínalo to válku, vzduchem létaly ohromující kalibry. Oba borci byli nesmírně odolní, ale pro bojovnost, vitalitu a nemírnou vůli potvrdil třeboňský Kolařík pozici mistra a jasně zvítězil na body. Po utkání měl obrovskou radost i šťastný trenér. Obecenstvo aplaudovalo.
O přestávce mezi pátou a šestou dvojicí byl za dlouholetou trenérskou činnost vyznamenán velmi úspěšný trenér taekwonda Petr Limprecht, který spolu s Martinem Motákem vychoval řadu mladých mistrů ČR a nadějí z našeho regionu. Pohár, plaketu a děkovný list města Mělníka mu předal starosta Mikeš a pořadatelé galavečera. Blahopřejeme.
Po této slavnostní chvíli nastoupila šestá dvojice, opět thai box, váha 75 kg, Jan Henrich z MYG GYM Ústí nad Labem a Jakub „Kaboo“ Stelšovský ze Spartaku Žebrák. Oboustranně bojovné utkání, bohaté na údery a kopy, ten přesný ve 4. kole ukončil utkání KO ve prospěch Stelšovského.
Sedmá dvojice, muži, váha 75 kg, Michal Vachutka z Thai Box Rivals Opava a v rohu modrém mělnický Tomáš Horn s trenérem Rudolfem Krajem. Náš Horn začíná, velmi dobrá levá i pravá přední, dobrá práce nohou i těla, prvé kolo pro Tomáše. V dalším kole ale zkušený a houževnatý Vachutka vzdoroval a přecházel do iniciativy, byl nepříjemný a Tomáš si s ním mnohdy nevěděl rady a těsně prohrál na body. Tomáši, snad příště.
Další souboj vynikajících boxerů nás čekal při duelu mužů, váha 91 kg, Jiří Havel, mistr ČR a reprezentant v duelu s Tomášem Ivachovem z DTJ Prostějov. Čistá a precizní technika Havla měla navrch nad houževnatým a starším Ivachovem. Utkání bylo oboustanně rychlé, úderově pestré a vítězství Havla bylo očekávané.
Následovalo opět box utkání mužů, váha 75 kg, mezi dobře připraveným Václavem Zadákem z pražské SK 10 a mělnickým Matějem Mikešem z SK Boxing Mělník. Houževnatý Mikeš bojoval, útočil a zasahoval. Kolo pro Mikeše. Ale ambiciozní Zadák přidal, v ringu padlo mnoho přesných tvrdých úderů od obou borců, nakonec Václav Zadák těsně vyhrál.
Velký potlesk, do ringu nastupuje boxér „par excellence“ domácí Jan Gazdík, mistr ČR kadetů 2015 a juniorů 2017, český juniorský reprezentant, účastník ME juniorů v Turecku. Do modrého rohu přichází za doprovodu svých trenérů z SK BOX Mělník Kryštofa Marounka a Václava Pojkara. Jeho soupeř, 34 letý Lukáš Górecki, boxerská „legenda“, mnohokrát na stupních vítězů na MČR, z Thai Box Rivals Opava. Proti tak zkušenému a houževnatému soupeři, to nebude lehké. Gong, začíná výměna úderů, útok střídá útok, Jenda útočí, ale Górecki vzdoruje. Náš Gazdík dává do boje chytrost, jde za vítězstvím, levej, pravej přední platí. Je vždy o krok vepředu a to rozhodlo, vítězství 3:0 pro Gazdíka. Obecenstvo aplauduje. Jsme spokojeni. Díky Jendo.
Na jedenácté, poslední utkání, se čekalo. V rohu červeném Jan „Reptalian“ Chroust, Spejbl Gym Praha, vynikající thai boxer a proti němu velká naděje Matěj Kubina z Muay Thai Sokol Mělník, trenér Leoš Brych. Byl to excelentní výkon obou, pět kol po dvou minutách, pestrá škála úderů a kopů, útoky střídala výborná obrana. První kolo vyrovnané, druhé pro našeho Kubinu, další kola vyrovnaná. Čekali jsme vítězství, ale rozhodčí měli jiný názor, vyhrál Chroust. Domácí publikum vyprovodilo Kubinu potleskem. Děkujeme Matěji. Diváci stáli, děkovali Kubinovi za výkon, i za celý vydařený večer.
K vysoké úrovni večera přispěly o přestávkách ukázky bojového umění Krav Maga Mělník a Aikida, pohledné a smyslné bylo taneční vystoupení pěti krásných žen z Chair Dance s Nikol. Dámy, moc jste se líbily.
V průběhu večera předávali vítězné poháry a ceny startujícím mimo jiné Petr Limprecht – trenér Taekwondo Hansoo Mělník, Petr Sušil – reprezentační trenér ČR kadetů, ing. Radka Kareisová – ředitelka mekuc, Zbyněk Šnajdr, Václav Pojkar, Ing. Aleš Bubník, Mgr. Vladimír Wasyliw, Mgr. Milan Schweigstill, Mgr. Petr Volf a MVDr. Ctirad Mikeš. Dík zaslouží i usměvavé ring girls – Veronika, Dominika a Aneta. Obdivuhodnou práci odvedli paní Jitka Nováková a Ing. Bohuslav Bubník st. i ml., se spolupracovníky řídili průběh celého galavečera ze zákulisí na jedničku..
Takt a výzvu k fandění prvotřídně zvýrazňovali neúnavní bubeníci ZUŠ Mělník pod vedením Marka Šteigra.
Galavečer se vydařil, dík patří organizátorům ze všech tří mělnických box oddílů: Rudolfu Krajovi, Kryštofu Marounkovi, Ing. Bohouši Bubníkovi. Potěšitelné je, že náš již třetí galavečer ztrácí regionální rozměr a stává se celonárodní. Setkali jsme se zde s diváky z Prahy, Ústí n/L, Třeboně, Plzně i Ostravska. Ještě jednou Vám děkujeme a těšíme se na čtvrtý Galavečer bojových sportů na Mělníku v roce 2018.
Oldřich Joura